Vážení zákazníci, připravujeme pro Vás možnost nakoupit si Vaše oblíbené produkty z pohodlí domova.

       
Karlovarská vřídelní sůl 

Karlovarská vřídelní sůl určená k pití

Složení: přírodní hydrouhličitano – sírano – chlorido – sodná sůl.

Karlovarská vřídelní sůl je vyrobena z originálních karlovarských pramenů. Jsou to přírodní, hlavně hydrouhličitanové, síranové a chloridové soli, bohatého složení se stopovými prvky.

Karlovarská vřídelní sůl je svým účinkem vhodná k ovlivnění činnosti žaludeční sliznice, tenkého střeva, činnosti jater, žlučníku a slinivky břišní. Lze ji použít při funkčních poruchách žaludku, vředové chorobě žaludku i dvanáctníku, zácpě, při diskinezi žlučových cest, onemocnění slinivky, při cukrovce, onemocnění jater, obezitě a poruše metabolismu tuků a také jako prevence dny a oxalátových močových kamenů.

Roztok karlovarské vřídelní soli lze použít i k proktologickým, gynekologickým a stomatologickým výplachům v 0,5% koncentraci, stejně tak možno inhalovat při nachlazení a chrapotu.

Karlovarská vřídelní sůl je určena pro dospělé s normální funkcí ledvin, kardiovaskulární soustavy a s kontrolovaným krevním tlakem. Pro děti do 12 let je vhodné pouze poloviční dávkování. Doporučujeme konzultaci s lékařem, pitná kúra nenahrazuje léky.
Optimální trvání kúry je 5 týdnů, dávku lze zvýšit ve 2. a 3. týdnu, později opět snižovat. Objeví-li se průjem, lze zvýšit teplotu vody a snížit objem dávky.

Charakteristika:
Přírodní sůl z karlovarských minerálních pramenů ovlivňuje sekreční a motorickou činnost žaludeční sliznice a střevního traktu, vnější sekreci slinivky břišní, jater a žlučníku. Má digestivní, choleretický, hepatoprotektivní a diuretický účinek. Díky vlastnostem minerálních pramenů se používá při onemocnění zažívacího ústrojí - funkční onemocnění žaludku, horní části tenkého střeva, při chronické vředové chorobě žaludku a dvanácterníku, při dráždivém tračníku, poruchách střevní motility bez organické příčiny, při špatné funkci žlučových cest, chronickém onemocnění slinivky, cukrovce, onemocnění jater, obezitě, dně, poruchách látkové výměny, parodontóze.

Způsob použití:
Jednotlivá dávka je 200 – 400 ml teplé až horké vody, možno použít i vodu s oxidem uhličitým
Připravuje se v koncentraci:
0,5 %, 1 % nebo  5 %, tj.
0,5, 1 nebo 5 čajových lžiček do 1 litru vody, tedy
0,5 g 1 g nebo  5 g v 1 litru vody.
Popíjí se pomalu v doušcích během 3 – 5 minut, nejlépe ze speciálních pohárků
Karlovarská vřídelní voda se pije 20 až 40 minut před jídlem na lačno
Pitná kúra zahrnuje 3 denní dávky: před snídaní, před obědem a před večeří

Dávkování:
Pro domácí pitnou léčbu se užívají následující koncentrace:0,5%,1,0% až 5% v l litru vody se rozpustí 5,10, až 50 gramů soli. Sůl se rozpouští v teplé až horké vodě. Po korekci chuti a po snížení vysoké alkality a tím zabránění vytvoření zákalu doporučujeme použít teplou sodovku – vodu s oxidem uhličitým. Roztok je vhodné pít z originálních karlovarských pohárků s násoskou, či ze skleniček 200-250 ml s nasouvací skleněnou rourkou malými doušky. Dávku je nutné vypít během 3-5 minut, přestávka mezi jednotlivými pohárky by měla být 6-10 minut. Jednotlivá dávka je obyčejně 200-400 ml neurčí-li lékař jinak.  V případě objevení se průjmů se jednotlivé dávky sníží o 100-150ml.a zvýší se teplota vody.

Karlovarská vřídelní sůl koupelová

Karlovarská vřídelní sůl koupelová je velmi vhodná při bolestech svalů a kloubů, únavě a prochlazení. Teprve spojením obou procedur je dosaženo komplexního výsledku.

Charakteristika:
Karlovarská koupelová sůl povzbuzuje výměnu látek a má léčivé účinky na pokožku. Nečistoty pokožky se účinněji odstraňují, minerální látky a stopové prvky obsažené v koupelové soli pronikají do pokožky a po koupeli pokožka zůstane hladká a jemná. Sůl  je jedinečná obsahem pravé karlovarské vřídelní soli. Koupel uklidňuje nervy a má blahodárný vliv na vnitřní regeneraci a odpočinek.  Do koupele přidáme cca. 25 g přípravku. Koupel by měla být teplá, ale ne horká a neměla by přesáhnout 30 minut


Možnost zakoupení v naší prodejně. Jsme prodejci doporučení výrobcem.

 

Karlovarská vřídelní sůl 100g

 

 

© 2017 Thermas Caroli s.r.o., Karlovy Vary, Czech Republic